88960013 - 021
پروژه ها
سفارش پروژه
عکاسی صنعتی
راهنمای طراحی سایت

چطور یک وب سایت خوب داشته باشیم یا مناسبترین وب سایت برای من کدام است ؟

همه چیز در مورد طراحی وب سایت ، نرم افزار آنلاین یا فروشگاه اینترنتی مناسب

با توجه به تعدد شرکت ها و افرادی که ادعای طراحی بهترین وب سایت را برای شما دارند ، انتخاب مناسبترین شرکت یا فرد برای این امر کار مشکلی است .در اینجا سعی داریم راهنمایی هایی را در این زمینه به شما ارائه دهیم.

این متن برای کسانی طراحی شده که اطلاعاتی زیادی در مورد طراحی نرم افزار یا طراحی سایت ندارند و خواندنش در حدود 6 دقیقه زمان می برد
1393/06/25اصولا چند نوع وب سایت وجود دارد ؟

دسته بندی های مختلفی برای یک وب سایت وجود دارد ، اما شاید یکی از کلی ترین آن ها وب سایت استاتیک و وب سایت داینامیک است . وب سایت استاتیک در واقع وب سایتی است که اطلاعات موجود در آن در طول سال تغییر نمی کند . در این وب سایت ها که مناسب شرکت ها یا کسب و کارهای کوچک است ، اطلاعاتی مانند اهداف سازمانی ، رسالت و ماموریت ، خدمات ، برخی محصولات همیشگی ، کارکنان و همکاران ، مشتریان بزرگ ، برخی پروژه و کلا اطلاعات کلی شرکت قرار میگیرد . وب سایت استاتیک در واقع کاتالوگ آنلاین شماست و با کمک آن میتوانید کسب و کارخود را به دیگران معرفی کنید .
اما وب سایت داینامیک ؛ این نوع از وب سایت همانطور که از نامش پیداست وب سایتی پویاست . بدین معنی که بصورت روزانه، هفتگی یا ماهانه اطلاعات درونش بروزرسانی میشوند . در این وب سایت مدیرسایت میتواند با کمک کنترل پنلی که طراح در اختیار او میگذارد ، اطلاعاتی مانند ، اخبار ، محصولات و اطلاعات جانبی آن ها و تصاویر مرتبط را آپلود کند . وب سایت داینامیک در واقع وب سایتی است که با مخاطب ارتباط دو سویه برقرار میکند . فروشگاه های اینترنتی ، وب سایت اخبار آنلاین و آموزشگاه های آنلاین نمونه های وب سایت های داینامیک هستند .


آیا بهتر است پروژه را به فرد بسپارم یا به شرکت ؟

بسیاری افراد هستند که مبادرت به طراحی وب سایت میکنند ، اما نکته مهمی که باید مد نظر داشت این است که چقدر این افراد در دسترس هستند ؟ بدین معنی که پس از طراحی آیا امکان پیگیری برای پشتیبانی سایت وجود دارد یا خیر .
وب سایت نیاز به پشتیبانی دارد و بهتر است که پروژه های هرچقدر هم کوچکتان را به شرکت ها یا استودیوهای طراحی وب سایت بسپارید ، هر چند ممکن است 20 تا 30 درصد هزینه بیشتر پرداخت کنید . شرکت ها برای حفظ برند خودشان هم که شده ، پروژه ها را ناتمام یا بدون پشتوانه نمیگذارند و همیشه برای ارتقا یا بهبود هم در دسترس هستند که این مساله در درازمدت برای شما به صرفه است .


َASP ،Php ، Jquery ، HTML5 و ... چی هستند؟

علی القاعده شما به عنوان کارفرما نیاز نیست درگیر این اصطلاحات باشید ولی اگر کمی بدانید شاید کمکتان کند . Asp و Php زبان های برنامه نویسی طرف سرور هستند و در طراحی وب سایت های داینامیک مورد استفاده قرار میگیرند. کشمکش های زیادی در مورد اینکه کدام بهتر است وجود دارد ، اما همینقدر بدانید که این کشمکش ها کاملا فنی بوده و در مورد پروژه های معمولی شما فرقی نمیکند از کدام استفاده شود . و این به طراح و اینکه اصولا از کدام استفاده میکند بستگی دارد . HTML در واقع زبان برنامه نویسی صفحات اینترنتی است و HTML5 آخرین نسخه این زبان است . Jquery نام یک کتابخانه از یک زبان برنامه نویسی به نام JavaScript است که به کمک آن افکت های متحرک و جالب امروزی رو در سایت ها می سازند.


بهینه سازی یا SEO یعنی چه؟

هر وب سایتی که در صفحه اول گوگل به نمایش دربیاید ، شانس بیشتری برای دیده شدن توسط مخاطبین دارد ، اما نکته مهم این است که با چه کلمه ای سایت شما در صفحه اول دیده شود . به این کلمات که مکررا در سایت شما تکرار میشود کلمات کلیدی میگویند . چگالی این کلمات کلیدی در کنار نوع طراحی سایت باعث ارتقا رتبه شما در نتایج گوگل می شود . البته SEO پیچیدگی های زیادی دارد و شامل مسائل مختلف دیگری از جمله میزان ارجاعاتو لینک های داخلی نیز می شود . بهینه سازی در واقع فرآیندی است که از قبل از شروع طراحی ، یعنی درست زمانی که در حال مشخص کردن مخاطبینتان هستید آغاز شده و در طراحی و پس از پیاده سازی نهایی ادامه می یابد .


آیا عبارت مشهور هیچ ارزونی ای بی علت نیست اینجا هم صادق است ؟

باید گفت البته که بله !
هر وب سایت یا نرم افزار آنلاین برای طراحی به میزانی زمان و تعدادی فرد متخصص نیازمند است ، لذا هزینه های مشخصی برای هر پروژه هر چند کوچک متصور است . هنگامی که با ارقامی مثل 200 یا 300 هزار تومان بابت طراحی یک وب سایت خوب مواجه میشوید کمی شک کنید ، همانطور که اگر کسی پیشنهاد خرید یک آپارتمان با قیمت 10 یا 20 میلیون تومان به شما را داد باید شک کنید ، شاید آپارتمان جن دارد ! به هر حال اگر ارزان پرداختید انتظار طراحی خاص ، کیفیت مناسب و پشتیبانی همیشگی را نداشته باشید . شاید به زودی مجبور شوید بیشتر از این مبلغ را برای طراحی مجدد بپردازید !


آیا استودیو وبلیزیا برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی میتواند کمک کند ؟

استودیو وبلیزیا بر اساس اهداف و برنامه های شما برای کسب و کار اینترنتی شما برنامه ریزی میکند . به این کار تدوین استراتژی آنلاین می گویند. استودیو وبلیزیا به شما کمک میکند تا برند جدید خود را در فضای آنلاین معرفی کنید . این معرفی با طراحی یک وب سایت مناسب منطبق بر اهداف شما آغاز می شود و با تبلیغات مختلف و متناسب با بودجه شما ادامه می یابد . استودیو وبلیزیا به شما کمک میکند تا در فضای آنلاین درآمد پایدار داشته باشید .برای داشتن وب سایت وقت را از دست ندهید ، فرم زیر را پر کنید....

فرم سفارش / مشاوره

اگر تصمیم به داشتن سایت یا نرم افزار گرفتید فرم زیر را پر کنید ، وبلیزیا با شما تماس میگیرد
اگر هم مایل باشید می توانید خودتان با تلفن 88960013 با ما تماس بگیرید.

نام و نام خانوادگی

تلفن

کسب و کار شما

ثبت
مشاهده برخی پروژه های وبلیزیا

هر سوالی در مورد طراحی وب یا طراحی نرم افزار دارید ، با وبلیزیا از طریق تلفن 88960013 مطرح کنید

استودیو طراحی وب وبلیزیا - تمامی حقوق محفوظ است